Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak çocuklarının dramı sahnelenecek

DT'nin 8 Ekim'de sahneleyeceği "Miyhavlar Tiyatrosu" adlı çocuk oyununda sokak hayvanları üzerinden sokak çocuklarının dramına dikkat çekilecek

Hayatını sokaklarda sürdürmeye mecbur bırakılan ve aynı zamanda sokakta yaşama şansı da verilmeyen köpekler, kediler ve çocuklar… Sokak çocuklarının dramı, Devlet Tiyatroları'nın 8 Ekim'de ilk kez sahneleyeceği "Miyhavlar Tiyatrosu"yla sahneye taşınıyor. Sokak kedi ve köpekleri üzerinden sokakta yaşayan çocukların dramına dikkat çekmek isteyen oyun, bir çocuk güldürüsü… Oyunda iyi kediler ve iyi köpekler, kötülere karşı yaşam savaşı veriyor.

"HERKESİN PAYI VAR"
Sokakta yaşanan dramda tüm toplumun payı olduğunu belirten yönetmen Fikret Terzi, "Onlar çocuklar ve her şeyden önce iyiliği temsil ediyorlar. Fakat isteseler de istemeseler de sokakta yaşamak onları kötü davranmaya itiyor. Toplumsal düzeni bozduklarını düşünüyoruz ama aslında mevcut toplumsal düzenin meydana getirdiği bir netice bu! Biz bunu yargılamıyoruz da sokaktaki çocukları yargılıyoruz" dedi.

KEDİ VE KÖPEK MAFYASI!
Oyunda sokak kedi ve köpeklerinden kurulu çetelerin Mifya ve Hafya olarak canlandırıldığını anlatan Terzi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Miyhav, sokakta doğmuş, ailesini tanımayan, kedi ve köpek çeteleri arasında kalmış, miyavlayacak mı yoksa havlayacak mı bir türlü karar veremeyen bir kedi. Kedi mafyası Mifya ile köpek mafyası Hafya, sokakta başına gelebilecek her türlü tehlikeden zekasıyla sıyrılıyor. Sonunda da bir sokak tiyatrosu kuruyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak çocuklarının dramı sahnelenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN