Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunuslar alarmda

Suçlularla mücadelede etkin görev alan 'Yunus Timleri'nin sayısı 160'tan 250'ye çıkarıldı. Seferberlik başlatan Yunuslar suçlu avında

Ankara'da kısa süre önce Emniyet Genel Müdürlüğü ek binalarına yönelik roketatarlı saldırıdan sonra olay yerine en kısa sürede ulaşan "Motosikletli Yunus Timleri"nin sayısı artırıldı. Daha önce 160 olan sayı 250'ye çıkarıldı. Ekiplere yeni takviye araç ve teçhizatlar da yapıldı. Uyuşturucu tacirlerinin merkez üs olarak kullandıkları Altındağ başta olmak üzere en kritik noktalarda gece gündüz demeden görev yapan Yunus Timleri bombalı saldırının ardından uygulamalarını da sıklaştırdı.

SAYILARI 250'YE ULAŞTI
Çevik Kuvvet Şube'deki personel sayısını kademeli olarak 1700'den 4 bin 500'e çıkaran Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri şimdi de Motosikletli Yunus Timleri'ndeki sayıyı artırdı. Kentin giriş çıkışlarındaki uygulamalarda suçluların yakalanmasında etkin rol oynayan Yunus Timleri'ne takviye yapıldı. Sayıları 160'tan 250'ye çıkarıldı.

SUÇLULARIN PEŞİNDE
Suç analizine göre kentin tehlikeli yerleri olarak bilinen noktalarda görev alan 'Yunus Timleri', şüpheli görülen araçlarda bomba, silah ve uyuşturucu araması yapıyor. Ekipler aynı zamanda uygulamaya takılan kişilerin Genel Bilgi Taraması (GBT) kayıtlarına da bakıyor. Üst düzey bir emniyet yetkilisi yılda ortalama 5 bin kişiyi yakalayan "Yunus Timleri"nin bundan sonra sokakta daha aktif çalışacaklarını ve suçluların peşinde olacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunuslar alarmda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN