Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fıtık ağrıları için manuel terapi

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Milyonlarca insanın hayatını karartan bel ve boyun fıtığı, Anima Rapha Manuel Terapi ve Refleks Terapi Merkezi'nde manuel tedaviyle sorun olmaktan çıkıyor

Pek çok kişinin hayatını zorlaştıran, dayanılmaz ağrılara neden olan bel veya boyun fıtığı, artık ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Bel veya boyun fıtığından kaynaklanan ağrılar, Anima Rapha Manuel Terapi ve Refleks Terapi Merkezi'nde manuel tedavi ve düzenli egzersizlerle sona eriyor. Hastalığın teşhisinden itibaren düşünülen tedavi yönteminin öncelikle ameliyat olmaması gerektiğini belirten Fizyoterapist ve Refleksolog Uzmanı Dr. Gamze Şenbursa, "Önemli olan doğru teşhis" dedi.

"BU YÖNTEM TARİH YAZAR"
Bel fıtığının 4 aşamadan oluştuğunu ancak genellikle tek aşamalı olarak düşünüldüğünü ve hastanın ameliyata yönlendirildiğini anlatan Dr. Şenbursa, bel fıtığının ilk iki aşamasının cerrahi müdahale gerektirmediğini hatta 3. aşamada dahi tedavi yaptıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Şenbursa, manuel terapi ve egzersizin bu konuda tarih yazacağını belirtti.

Düzenli egzersiz şart
Etkin bir tedaviyle sorunun çözülebileceğini belirten Dr. Şenbursa, sadece bele çalışarak bel fıtığının çözülemeyeceğini belirterek, "Ayağa kadar indiğimiz, boyuna kadar çıktığımız hastalar dahi oluyor. Olaya sadece bel olarak bakmamak gerekiyor. Daha geniş açıyla düşünmek gerekiyor" dedi. Şenbursa, hastaların iki yıl kadar egzersizleri düzenli olarak sürdürdüğü takdirde bel fıtığından kurtulabileceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fıtık ağrıları için manuel terapi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN