Çinliler ve Türkler festivalde buluştu

Dönerden baklavaya, içli köfteden yaprak sarmaya kadar birçok Türk yemeği Çinliler'in lezzetine sunuldu. Festivale ilgi ise büyük

Giriş Tarihi: 7.10.2013
Çin'de yapılan en büyük kültür ve yemek festivali olma özelliğine sahip Turkuaz Türk Kültürü ve Yemekleri Festivali başladı. Şanghay Mart Fuar Alanı'ndaki festivalin açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Çin Şanghay Üreticiler ve İthalatçılar Odası Başkanı Feng Zheng Zhou'nun konuşması açılışa damga vurdu.

"DAHA GÜZEL BİR ÜLKE YOK"
Feng, "Dünyada Türkiye'den güzel bir ülke yok. Türkiye'de mavi gök, mavi deniz, mavi cami ve mavi duygular var. Türkiye doğu ile batının birleştiği, tarih ve bugünün güzelliklerinin bir araya geldiği bir ülke. Festivali düzenleyen dostlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

"DAMGASINI VURDULAR "
Feng, Türkiye ile ticari rakamların 20 milyar doları aştığını belirterek, "Programla Türkiye'yi daha çok Çinli'nin seyahat etmesini istiyorum" şeklinde konuştu. Festivalde gün boyu mehteran, Türk Halk Oyunları, Osmanlı Kıyafetleri Defilesi, Fomget Halk Oyunları, Sema Ayini gösterileri yapıldı. Ayrıca Urfa, Bursa, Denizli, İzmir, Konya, İstanbul ve Ankara standları ile illerin tanıtımı yapıldı. ATO heyeti de etkinliklere damgasını vurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinliler ve Türkler festivalde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN