Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraflara 4 daire parası harcadı

İşadamı Faruk Küçük, 10 yıl önce başladığı Ankara fotoğrafları koleksiyonu için bugüne kadar neredeyse 4 daire parası harcadı

Giriş Tarihi: 7.10.2013
Ankara'da yaşayan 65 yaşındaki işadamı Faruk Küçük, 10 yıl önce başladığı Ankara fotoğrafları koleksiyonu için orta halli 4 daire parası harcayarak, 2 bin parçalık önemli bir koleksiyona imza attı. 40'a yakın sergi açan ve birçok kitaba konu olan Küçük, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Ankara konusunda araştırma yapanların ilk başvurduğu adres oldu. Küçük, 50 yılı aşkın süredir baba mesleği dericiliği yaptıktan sonra yaklaşık 10 yıl önce işleri büyük ölçüde çocuklarına devrettiğini söyledi.

"İŞLERDEN ELİMİ ÇEKTİM"
İşlerden elini çekmeye başladığı dönemde yeni bir uğraş edinmek istediğini ve bu sırada koleksiyonculuğa merak saldığını belirten Küçük, "Ankara tarihiyle ilgilenmeye ve bu konuda başta fotoğraf olmak üzere belge toplamaya başladım" dedi.

TARİH İHMAL EDİLMİŞ
Koleksiyonu sırasında Ankara'nın tarihinin ihmal edildiğini fark eden Küçük, şöyle konuştu: "Ankara daha öncede birçok medeniyete Başkentlik yapmış önemli bir kent. Ama bu yeteri kadar fark edilmemişti. Ankara ile ilgili fotoğraflar toplayarak bu açığı gidermek istedim. Kısa sürede konuyla ilgili çok say��da fotoğrafa ulaştım. Bu hem maddi hem de manevi olarak kolay değil. Emekli aylığım ve kira gelirlerimle her ay fotoğraflara 4 ila 5 bin lira harcıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraflara 4 daire parası harcadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN