Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle'de büyük coşku

Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde Ankaralılar Gecesi düzenledi

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ankara Hemşeriliğine Kabulü'nün 91'inci yıldönümü, Ankara Kulübü Derneği seğmenlerinin gösterileri ve Ankara türküleriyle kutlandı. Tiyatro, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Gafur Uzuner'in sunuculuğunu üstlendiği geceye, Ankaralılar büyük ilgi gösterdi.

BÜROKRATLAR İLGİ GÖSTERDİ
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özarslan ve Onursal Başkanı Dr. Bülent Kalıpçı, Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, CHP Ankara Milletvekilleri İzzet Çetin ve Bülent Kuşoğlu, DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP eski Milletvekili Arif Sezer, DYP eski Milletvekili Saffet Arıkan Bedük, MHP eski Milletvekili Şevket Bülent Yahnici de katıldı.

"YAŞAR, AĞABEY GİBİ"
Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özarslan, "Ankaralı hemşerilerimizle buluşmamıza vesile olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür ediyorum. Bugün herkes başkan, yönetici, başbakan olabilir ama ağabey olamaz. Onun bizim için yeri bambaşka" dedi.

'ANKARA FARKLIDIR'
Ankara Kulübü Derneği seğmenlerinin misket ve zeybek gösterisinin ardından söz alan Yaşar, "Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde bir Ankaralı olarak siz Ankaralı hemşerilerimi ağırlamaktan onur duyuyorum" dedi. Yaşar, "Ankara bağımsızlık, Kurtuluş Savaşı, yoktan var olmak demektir. Atatürk devrim ve ilkelerine inanan herkes için Ankara farklıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de büyük coşku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN