Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrikli temizlik devri

Çankaya Belediyesi, temizlikte çığır açıyor. Kızılay bölgesindeki sokaklar artık elektrikli temizlik araçlarıyla pırıl pırıl hale getirilecek

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Çankaya Belediyesi, Kızılay'daki temizlik hizmetini artık elektrikli araçlarla sağlayacak. Araçlar çevreyi rahatsız etmeden gün boyu çöp toplayacak, sokakların temizliğinde kullanılacak. Özellikle ağır tonajlı araçların girmesinin problemli olduğu yaya bölgesi ile kent merkezlerinde kullanılacak araçların hareket kabiliyetleri daha yüksek.

SIZINTILARA SON
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık tarafından ilk testi yapıldıktan sonra ilçe sakinlerinin hizmetine sunulacak çevre dostu elektrikli araçlar, öncelikle Sakarya Yaya Bölgesi ve Yüksel Caddesi'nde hizmet vermeye başlayacak. Çöpleri işletmelerin kapısından toplayarak, sokakları temizleyecek olan araçlar sayesinde hoş olmayan görüntüleri, çöp sızıntılarına, kontrolsüzzamansız çöp çıkarımından kaynaklı sorunlar da engellenmiş olacak.

'ONUR DUYUYORUZ'
Bülent Tanık, çevre temizliği için atılan her adımdan, yapılan her yatırımdan olumlu dönüşümler aldıklarını belirterek, "Vatandaşımızın sağlıklı bir çevrede yaşaması önceliğimiz. İlçe sakinlerini rahatsız etmeden sokakları temizleyecek olan bu çevre dostu özel araçlarla hizmet vermekten onur duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrikli temizlik devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN