Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk'a dev külliye

Çubuk Girişimci İşadamları Derneği tarafından başlatılan çalışmayla ilçeye dev bir külliye inşa edileceği belirtildi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Çubuk Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Yasin Özden, ilçenin merkezine yakın bir alanda içerisinde cami, yurt, kütüphane, Kuran kursu, konferans salonu ve lojmanlardan oluşan dev bir külliye inşa edeceklerini açıkladı. Külliyenin içinde birçok birimi barındıracağını, tamamlandığında ilçenin tek ve Ankara'nın en büyük külliyesi olacağını söyleyen Yasin Özen, "Çubuklu sanayi ve işadamlarımız, bürokratlarımız, esnaflarımız ve hayırsever hemşerilerimizle, Allah'ın izniyle ilçemize yakışır bir şekilde külliye yapmak için çalışmalara başladık" dedi.

MEKAN SEÇİMİ YAPILACAK

Külliyenin yapımı için gönüllü teşkilatın yönetimini oluşturmak için çalıştıklarını kaydeden Özen, "Bugüne kadar hayırsever işadamlarımızdan 20 kişilik bir çalışma arkadaşımız külliyenin yapımı için destek olacaklarını beyan ederek gönüllü teşkilatta yer aldı. Yapılacak eser için dernek veya vakıf kurulacak bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. İlk etapta külliyenin yapılacağı mekanın seçimi yapılacak. Külliyenin eğitim bölümünde ilme dair ne varsa olacak ve burada ücretsiz olarak öğrencilerimiz yararlanabilecek" diye konuştu.

BİLİM VE İR FAN YUVASI

Külliyede dini ilimlerin yanında aynı zamanda semazen eğitimi, hat, ebru sanatı ve sportif faaliyetler de olacağını belirten Özen, "Ayrıca külliyede Arapça, Farsça ve İngilizce de öğretilecek. Bu yönüyle külliye tam bir bilim ve irfan yuvası olacak. Külliye için tüm kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk'a dev külliye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN