Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu'nun gülen yüzüyüz

Giriş Tarihi: 13.10.2013

Başkent, büyük çaplı ticari faaliyetlerle Anadolu'nun çekim merkezi oluyor. TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın, "Başkent, Anadolu'nun gülen yüzünü yansıtıyor" dedi

Bugüne kadar siyasetin merkezi olarak kabul edilen Ankara, ulaşımdan eğitime, sağlıktan savunmaya kadar hemen her alandan aldığı yatırımlarla Anadolu'nun örnek aldığı ve akıl danıştığı başkent haline geliyor. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, Ankara'nın her geçen gün yatırımcıların daha çok rağbet ettiği bir şehir konumuna yükseldiğini söyledi.

KÖPRÜ GÖREVİ YAPIYOR

Başkent'in siyasetin kalbi olmasının yanı sıra köprü görevi üstlendiğini belirten Aydın, şöyle konuştu: "Ankara artık, siyasi faaliyetlerin yoğunlaştığı soğuk başkent imajını geride bırakıyor. Kırıkkale, Eskişehir, Konya gibi illerle arasındaki uzaklığı dakikalarla sınırlayan Başkent, Sivas, Tokat, Afyon ile ulaşım ağını genişleterek, Anadolu'nun tam anlamıyla başkenti oluyor. Ulaşımda büyük yatırımların yapıldığı Ankara, komşu illerin yanı sıra İstanbul ve İzmir gibi illerle de yolculuk süresini ciddi şekilde kısaltıyor. Sadece ulaşımla sınırlı kalmayan yatırımlar, Ankara ve çevre illeri de birbirine bağlayan geniş bir alt yapı çevresinde toplanıyor. Ankara, sadece siyasilerin değil aynı zamanda ticari hayatta akıl danışmak için kendisine model arayan illerin de uğrak noktası oldu."

'Türkiye'nin kalbi oldu'
Barış Aydın, turizm, sağlık, sanayi, inşaat ve gayrimenkul alanlarında yatırımların Ankara bazlı olarak ilerlediğine dikkat çekerek, "Başkent, önceden bürokrasi anlamında Türkiye'nin beyni konumundayken artık bu durumu değiştirmeye başlıyor. Yatırımcıların çekim merkezi olarak gördüğü Ankara, Türkiye'nin kalbi oluyor" dedi.

Modern görünümde
Ankara'nın çehresinin yeni yapılan dev inşaatlar, kentsel dönüşümle birlikte modern bir görünüm kazanan konutlar, hastaneler, okullar ve fabrikalarla baştan çizildiğine vurgu yapan Aydın, "Şehir, yatırımcıların ilgisini çekmesi açısından da çevre illere istihdam olanağı sağlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu'nun gülen yüzüyüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN