Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümrük Muhafaza ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Havalimanında kaçak cep telefonuna Gümrük Muhafaza engeli… Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesinde yoğunlaştırdıkları istihbari çalışmaları sonrasında farklı adreslere eş ve farklı zamanlarda baskınlar düzenledi. Türkiye'ye Bangkok'tan giriş yapmak isteyen iki kişinin yapılan kontrollerinde piyasa değeri 350 bin TL olan 174 cep telefonu, cep telefonu kulaklığı, batarya ve diğer aksamlar, İsrail'den gelen bir kişinin Dış Hatlar Yolcu Salonu'nda yapılan kontrollerinde de 1503 parçadan oluşan diş implantı ele geçirildi.

CEP TELEFONLARI BULUNDU

Diğer operasyonlar kapsamında Keçiören'de faaliyet gösteren üç ayrı işyerinde yapılan aramalarda ekipler tuvalet içinde stoklanan sigaraları görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Toplamda 2 bin 418 paket kaçak sigara bulundu. Ekipler Keçiören'de faaliyet gösteren bir firmada, kayıt dışı ve klonlanmış IMEI olan 37 adet muhtelif marka cep telefonu ile 170 adet elektronik sigara, 540 adet elektronik sigara likiti ve 83 adet elektronik sigara şarj aletine el koydu.

VATANDAŞ BİLGİ VERSİN
Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını değerlendiren Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mustafa Işık, son bir haftada yapılan operasyonlarla gerek Ankara içinde gerekse Esenboğa Havalimanı'nda yaklaşık 800 bin TL'lik kaçak ürüne el konulduğunu belirterek vatandaşların 397 52 98 ve ALO 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattı numaralı telefonlara bilgi vermesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümrük Muhafaza ekipleri suçlulara göz açtırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN