Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdam daha da önemli

GGYD Başkanı Allıoğlu, "Ankara'nın dezavantajlarını avantaja çevirebilmesi için kaliteli insan istihdamına önem verilmeli" dedi

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Ankara'nın başkent oluşunun 90. yıldönümü, Ankara Kulübü ve Yenimahalle Belediyesi tarafından düzenlenen l. Büyük Ankara Kurultayı'nda kutlandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Ankara Kulübü Genel Başkanı Metin Özaslan'ın açılış konuşmalarıyla başlayan kurultayın panelistlerinden, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M. Nezih Allıoğlu, "Ankara'da iş hayatının avantaj ve dezavantajları" konulu bir sunum yaptı. Ankara'nın yaşanabilir kentler sıralamasında ilk sırada yer aldığını anımsatan Allıoğlu, kentin diğer avantajlarını ise şöyle sıraladı:

ANKARA'NIN AVANTAJLARI
"Yetişkin başına düşen otomobil sayısı, kişi başına düşen konut sayısı ve kişi başına düşen banka mevduatında da ikincidir. Başkent olmak gibi eşsiz bir konuma sahiptir. Savunma, elektronik, makine sanayi gibi ileri teknoloji kullanan sektörlere ve faaliyet gösteren teknokent ve teknoparklara sahiptir. Ankara, Türkiye'deki ihracat rakamlarında da önemli bir yere sahiptir. İthalatta 3., ihracatta ise 5. sıradadır."

'İNSANLAR FARK YARATIR'
Nezih Allıoğlu, şunları söyledi: "Ankara iş hayatının, Ankara'nın sahip olduğu avantajları kullanabilmesi ve hatta Ankara'nın dezavantajlarının avantaja çevirebilmesi, bunları fırsat olarak görebilmesi için ekonomik servete değil bilgiye ve entelektüel sermaye, teknolojiye değil kaliteli insan istihdamına önem vermelidir. Günümüzde fark yaratan teknolojiler değil, insanlardır. Şirketler de yatırımlarını teknolojiyle sınırlandırmamalı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdam daha da önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN