Otogarda bayram yoğunluğu sürüyor

Kurban Bayramı'nı fırsat bilen Ankaralılar yola düştü. Yetkililer, yılın en kalabalık günlerini yaşayan AŞTİ'de yoğunluğun sürmesini bekliyor

Giriş Tarihi: 14.10.2013
Başkent'te 9 günlük Kurban Bayramı'nı fırsat bilen vatandaşlar, tatili şehir dışında geçirecek. Şehir dışına çıkmak için Ankara Şehirler Arası Termi- nal İşletmesi'ne (AŞTİ) akın eden vatandaşlar nedeniyle otogarda yoğunluk yaşanırken, otobüs firmaları ek sefer koydu. Buna rağmen otobüs seferleri yine de talebe yetişemedi.

ANKARALI YOLDA

Kesintisiz yolcu ve otobüs sirkülasyonunun yaşandığı otogarda, bayram dolayısıyla şehir dışına gitmek isteyen birçok kişi yola çıktı. Cuma akşam saatlerinden itibaren yoğunluğun arttığı otogarda, yolcular otobüslerin hareket saatini beklerken, bazı vatandaşlar da bilet bulamadı.

GÜVENLİK ARTIRILDI

Yoğunluğun bayramın ilk günlerine kadar devam edeceğini söyleyen AŞTİ yetkilileri, bayram nedeniyle terminaldeki güvenlik önlemlerin arttırıldığını ifade etti. Yetkililer, "AŞTİ yılın en kalabalık günlerini yaşıyor. Otogarı kullanan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için güvenlik önlemlerini arttırdık" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otogarda bayram yoğunluğu sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN