Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çay Saati'nde ikinci bahar

Ayrancı'da kurulan 100+Yaş Kulübü, yaşlılarla gençleri 'Çay Saati'nde bir araya getirdi. Etkinlikte keyifli anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 16.10.2013
100+Yaş Kulübü, geçmişten geleceğe anıların aktarıldığı keyifli anlara sahne oldu. Kulüp, gençlerin ve yaşlıların bayram kutlamasına ev sahipliği yaptı. Çankaya'da yaşayan yaşlılara yönelik eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel faaliyetlerin paylaşma ve buluşma noktası olan, Ayrancı'da açılan kulüp, evlerinde yalnız kalan yaşlıları, eve hapsolmaktan kurtarma düşüncesiyle kuruldu.

ÖN AYAK OLDU
"Çay Saati" etkinliği düzenleyen kulüp, yaşlılar ile gençlerin buluşmasına ön ayak oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da yer aldığı "Ayna Projesi" ile gençlerin ve yaşlıların bir araya geldiği çay saatinde, tango şarkıları ve Türk Sanat Müziği'nin unutulmayan eserleri hep bir ağızdan seslendirildi. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) öğrencilerinin katılım gösterdiği programda yeni nesil, eski neslin deneyimlerini dinleme ve anlama imkanı buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çay Saati'nde ikinci bahar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN