Hat sanatı gümüşle birleşti

Ankaralı takı tasarımcısı Kerim ve Cemal Yaşar kardeşler gümüşün 'sır'rını çözdü. Hat sanatı ve gümüş işçiliğini tasarımlarında birleştiren kardeşler özgün ürünleriyle dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Gümüş işçiliğiyle hat sanatını birleştiren Kerim ve Cemal Yaşar kardeşler, takı tasarımına yeni bir boyut kazandırdı. Yüzde yüz el emeği tasarımların büyük ilgi gördüğünü söyleyen Kerim Yaşar, "Biz teknolojiden ve endüstriden uzak tamamen organik ürünlerle müşterilerimizin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

"FELSEFEYİ İŞLİYORUZ"
Kızılay'da Engürü Pasajı içerisindeki "Sır" adını verdikleri atölyelerinin bu işin meraklıları tarafından bilindiğini ifade eden Yaşar, "Biz kişiye özel ürünler tasarlıyoruz. Hiçbir ürünümüz birbirine benzemez. Her ürünümüz ayrı bir sanat esri. Yüzüklerin içine hat sanatıyla işlediğimiz yazılar son dönemde büyük ilgi gördü. İnsanların hayat felsefelerini yüzüklerine işliyoruz" dedi.

Kişilerin özelliğini bilmeden çalışmıyor
Türkiye'nin birçok yerinden müşterilerinin olduğunu söyleyen Kerim Yaşar, "Biz bir kişiyi tanımadan, onun özelliklerini bilmeden onunla çalışmıyoruz. Onu tanıdıktan sonra yaptığımız iş kişiyi fazlasıyla mutlu ediyor. Bu nedenle bizimle bir kez çalışan insan bizden bir daha vazgeçemiyor. Türkiye'nin hemen hemen her tarafından müşterilerimiz var ve bizden vazgeçmiyorlar" diye konuştu. Yaşar, gümüş yüzüklerin yanında birçok tasarım yaptıklarını dile getirerek, "Gümüş ve altın ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü işi yapabiliriz. Yaptığımız tasarımların boyutları biraz büyük. Uygun olduğu için daha çok gümüş tercih ediliyor. Gümüş yüzüklerin yanı sıra biblo, sipsi, gözlük aklınıza gelebilecek her şeyi tasarlayabiliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hat sanatı gümüşle birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN