Yiğit'in yüzü gülüyor

Giriş Tarihi: 17.10.2013

3 yaşında lösemi hastalığına yakalanan ve tedavi için İzmir'den Başkent'e gelen küçük Yiğit, ailesinin ve Lösev'in yardımlarıyla hayata tutunuyor

2010 yılında dünyaya gelen ve 3. doğum gününe 10 gün kala lösemi tanısı koyulan İzmirli küçük Yiğit, tedavi için geldiği Ankara'da yeniden hayata dönüyor. Çocuklarının sağlıklı bir teda- vi süreci geçirmesini isteyen Önder ve Fatma İnce çifti ise İzmir'deki yaşamlarını bırakıp Başkent'e yerleştiklerini belirterek, "Yiğit'in morali her şeyden önemli olduğu için çalışmıyoruz. Ankara sanki evimiz gibi oldu, burası bize gurbet gibi gelmiyor" dedi.

BAŞKENT'E YERLEŞTİLER

Henüz 3 yaşında yakalandığı lösemi hastalığı hem küçük Yiğit'in hem de ailesinin kaderini değiştirdi. İzmir'de yeterli imkan bulunmadığı için Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) ait Lösante Hastanesi'nde tedavisine başlanan Yiğit, 4 aylık tedavi sürecini başarıyla devam ettiriyor. İlk etapta annesiyle birlikte Ankara'ya gelen ancak daha sonra ısrarla babasını da yanında isteyen küçük Yiğit, ailesinin İzmir'i bırakıp Başkent'e yerleşmesine neden oldu.

"ÖĞRENİNCE YIKILDIK"
LÖSEV'in maddi ve manevi yardımı sayesinde ayakta kalabildiklerini ve tüm bu yardımlardan dolayı kendilerine minnettar olduklarını dile getiren İnce ailesi, "Karın ağrısı nedeniyle gittiğimiz hastanede Yiğit'in kan değerlerindeki gariplikler göze çarptı ve daha sonra bizi başka bir hastaneye sevk ederek lösemi tanısı koyuldu. Daha önce yalnızca ismini duyduğumuz bir hastalık başımıza gelince yıkıldık, ne yapacağımızı bilemedik. Sonra aynı hastalıkla boğuşan başka bir aile bizi LÖSEV'e yönlendirdi. Şu an tedavi süreci başarıyla devam ediyor. İyileştiğini gözlemliyoruz" diye konuştu

Büyüyünce boksör olacak

LÖSEV'in bayram hediyeleri ve kurban eti dağıtımı sırasında İnce ailesine yapılan ziyarete SABAH Ankara da katıldı. Küçük Yiğit gibi 14 bin aileye daha yardım eli uzattıklarını belirten LÖSEV yetkilileri, et yardımını yalnızca Kurban Bayramı'nda değil tedavi süreci içerisinde 12 ay boyunca dağıttıklarını da sözlerine ekledi. Çocuklarının bu süreçte taze proteine ihtiyaç duyduklarını ifade eden aileler LÖSEV yetkililerine teşekkür etti. Yiğit ise şimdi boğuştuğu lösemi hastalığını yenip gelecekte boksör olmak istediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit'in yüzü gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN