Büyüleyen mevsim

Sarı ve kahverengi tonlarının gökyüzü mavisine en çok yakıştığı zaman dilimi olan sonbahar, Başkent'te eşsiz manzaralar oluşturuyor

Giriş Tarihi: 19.10.2013
Hüznün,belki ayrılıkların belki de farklı başlangıçların mevsimi… İnsanı derinlere sürükleyen gri gün ışığının, hakimiyeti ele geçirip düşünceli hali su yüzüne çıkardığı, sükunet, sessizlik ve sakinliğin dem saldığı mevsim… Usta kalemlerin eserlerine, kulakların pasını silen, bam teline işleyen şarkılara ilham olan mevsim… Başkent'e en çok yakışan, sarı ve kahverengi tonlarının gökyüzü mavisine işlendiği zaman dilimi… Sonbahar… Her mevsim birbirinden eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan Başkent, sonbaharda ise ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Rekreasyon alanları, parklar, yürüyüş parkurları, tabloları aratmayan görüntülere kucak açıyor. Ankara'da yaşayanlar ise sonbaharın keyfini çıkarıyor. Uzun bayram tatilinde şehir dışına çıkmayan Başkentliler bu mevsimin tüm güzelliklerini yaşıyor.

Tadını çıkarıyorlar

Sonbaharın renklendirdiği parklarda sararmış yaprakların arasında yürüyüş yapan Ankaralılar bol bol fotoğraf çektiriyor. Bazıları aileleriyle birlikte gezintiye çıkıyor bazıları yağan yağmura aldırış etmeden spor yapıyor. Kimileri sevimli dostlarıyla temiz havanın tadını çıkarıyor kimileri yapraklarla dans ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüleyen mevsim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN