Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eyvah dönüyorlar!

Kurban Bayramı'nın sona ermesiyle eve dönüş çilesi yaşanıyor. Yoğunluk nedeniyle yılın en kalabalık günlerinden birini geçiren AŞTİ'de güvenlik önlemleri artırıldı

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Dokuz günlük Kurban Bayramı'nın ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Ankara'da dönüş çilesi yaşanıyor. Bayramı şehir dışında geçiren vatandaşlar, Başkent'e akın etti. Yılın en kalabalık günlerini yaşayan AŞTİ, hafta sonunda yüz binlerce yolcuya ev sahipliği yaptı. Yetkililer, yoğunluk nedeniyle AŞTİ'ye günde ortalama 2 bin yolcu otobüsünün giriş yaptığını söyledi.

ÖNLEMLER ARTIRILDI
Terminale günde 150-200 bin yolcunun giriş-çıkış yaptığını da vurgulayan yetkililer, "Yoğunluk nedeniyle AŞTİ girişinde de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Otobüsünü kaçırmak istemeyen vatandaşlar ise araçlardan inerek terminale yürüyerek gitti" dedi. Terminal yetkilileri ise vatandaşların herhangi bir problemle karşılaşmaması için güvenlik önlemlerini de artırdı. Mağduriyet yaşanmaması için korsan otobüs giriş çıkışlarına da izin verilmedi.

KUYRUK OLUŞTU
AŞTİ girişinde yaşanan yoğunluk da terminal içini aratmadı. Bayram tatilini Başkent'te geçirmek isteyen vatandaşlar hafta sonu evlerine dönmek için AŞTİ'ye akın edince Konya Yolu'nda uzun araç kuyrukları oluştu. Kilometrelerce uzayan kuyruk yüzünden otobüsünü kaçırmak istemeyen yolcular araçlardan inerek valizlerle terminalin yolunu tuttu. Hafta sonu boyunca trafik ekipleri de AŞTİ giriş ve çıkışlarında kontrollerini artırarak trafiği rahatlamak için çalışmalarını sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eyvah dönüyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN