Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eylemciye hapis geliyor

ODTÜ'de yapımı süren yol çalışmalarında sular durulmuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eylemcilere TCK'nın 113. Maddesi'ni hatırlatarak "Hapis cezası için şikayetçi olacağız" diye konuştu

Günlerdir ODTÜ'de yaşanan gergin olaylarla ilgili basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yol yapım çalışmalarının kanunlara uygun şekilde yürütüldüğünü hatırlatarak, "CHP milletvekilleri, bu olayı özellikle marjinal grupların önüne geçerek köpürtmek istiyorlar. Aynı işi özellikle Gezi Parkı olayları sırasında da yapmışlardı. Ancak artık biz inşaatımızı yaparken olaya müdahale edeceklerin TCK'nın 113. maddesini hatırlamalarını istirham ediyoruz" dedi.

"KÖPÜRTMEK İSTİYORLAR"
Yol yapım çalışmaları nedeniyle ODTÜ'de kesilen ve taşınan ağaçları protesto eden gruplara yönelik açıklama yapan Gökçek, yapılan çalışmalarının tamamının kanunlar çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti. Gökçek, "Eğer kanunlara aykırı bir durum söz konusu ise mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alınır. Biz de bunun gereklerini yerine getiririz. CHP milletvekilleri, bu olayı özellikle marjinal grupların önüne geçerek köpürtmek istiyorlar. Aynı işi özellikle Gezi Parkı olayları sırasında yapmışlardı" diye konuştu.

"ARTIK ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ"
Aynı milletvekillerinin, bu yol üzerinden de siyaset yapmaya çalıştıklarını ifade eden Gökçek, "Bu yanlıştır. Rica ediyoruz ortalığı kesinlikle karıştırmasınlar. Biz inşaatımızı yaparken olaya müdahale edeceklerin TCK'nın 113. Maddesi'ni hatırlamalarını istirham ediyoruz. Yani burada bizim gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bundan sonra mani olmaya çalışanlar hakkında, biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda şikayetçi olacağız. Bunun da kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERLE BELEDİYE ÇALIŞANLARI TARTIŞTI
Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak yol çalışmasını protesto eden ODTÜ'lü öğrenciler, çalışma yapılan alanın hemen yanına fidan dikti. Ağaç dikme eylemine rağmen çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri ile eylemciler zaman zaman karşı karşıya geldi. Öğrencilerle, çalışanların tartıştığı, kısa süreli arbede yaşandığı görüldü. Çevik Kuvvet ekipleri de olay yerinde önlem aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eylemciye hapis geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN