Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatroda turne zamanı

Giriş Tarihi: 22.10.2013

Ekim ayının ilk günü yeni sezona 'merhaba' diyen Devlet Tiyatroları, turne hazırlığı içinde. Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu birçok oyun farklı illerde temsil verecek

Ankara Devlet Tiyatrosu'nun birçok oyunu turneye çıkıyor. 1 Ekim'de prömiyer yapan Necip Fazıl Kısakürek'in yazdığı, Özer Tunca'nın yönetmenliğini yaptığı "Para", yarın ve 24 Ekim'de Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde, 25 ve 26 Ekim günlerinde Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi'nde, 29 ve 30 Ekim'de ise Sakarya'da oynanacak.

KARADENİZ'DE DE PERDE AÇACAK

Recep Bilginer'in yazdığı, Zafer Kayaokay'ın rejisörlüğünü yaptığı "Sarı Naciye" de bugün ve yarın Samsun Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde, 25 ve 26 Ekim'de Çorum Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde tiyatro tutkunlarıyla buluşacak. Neil Simon'ın yazdığı, Cemil Büyükutku'nun dilimize çevirdiği, Sinan Pekinton'un yönettiği " Aklımdaki Kadınlar", bugün ve yarın Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sahnesi'nde, 25 ve 26 Ekim günlerinde ise Ordu Kültür Sanat Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde sahnelenecek.

ELAZIĞ'A GİDECEK
Refik Erduran'ın yazdığı, Ali Hürol'un rejisörlüğünü üstlendiği "Ramiz ile Jülide" isimli oyun da 25 ve 26 Ekim'de Zonguldak Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde 'perde' diyecek. Yine bu yıl prömiyer yapan, Necati Cumalı'nın yazdığı, M. Volkan Benli'nin yönettiği "Nalınlar", 30 ve 31 Ekim tarihlerinde Elazığ Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde tiyatro tutkunlarını selamlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatroda turne zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN