Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kampüste yapılaşma hiç de masum değil

Günlerdir gündemden düşmeyen ODTÜ'deki yol çalışmaları sürüyor. Havadan çekilen bu fotoğraf, ODTÜ kampüsü içindeki yapılaşmanın masum olmadığını ortaya koyuyor

ODTÜ'de yaşanan yol gerginliği tüm hızıyla sürerken havadan çekilen bu fotoğraf, yapılacak yeni yolun tamamını ve ODTÜ içindeki çarpık yapılaşmayı gözler önüne seriyor. 1950'li yılların sonunda ormanlık alan olarak yeşillendirilen bölgeye sonradan yapılan alışveriş merkezi, konukevleri, tenis kortu ve misafir araçlar için yapılan otopark, aslında ODTÜ yönetiminin de yeşil alanlar konusunda pek masum olmadığını ortaya koyuyor.

10 KATI İKNA ETMEDİ

Başkent'in ana arterlerinden Eskişehir Yolu'nun yoğun trafik nedeniyle kilit noktaya gelmesi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi bin 800 metrelik kısmı ODTÜ arazisinden geçen yeni yol çalışmalarına başlayınca ortalık karıştı. Ağaçların kesilmesini istemediklerini öne sürerek çalışmaları engellemek isteyen ODTÜ eylemcileri, kayıp olarak sayılan 2 bin 300 ağacın yerine tam 10 katı ağacı dikmeye hazır olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarını yok saydı.

ÇARPIKLIK GÖZE BATTI
Havadan çekilen bu fotoğraf ise gerçeği gözler önüne serdi. ODTÜ arazisinden geçecek olan yolun tamamının görüntülendiği fotoğrafta üniversite kampüsü içindeki çarpık yapılaşma da ortaya çıktı. 1950'li yılların sonunda ormanlık alan olarak yeşillendirilen bölgeye sonradan yapılan alışveriş merkezi, konukevleri, tenis kortu ve misafir araçlar için yapılan otopark, yol için yapılan eylemlerden önce ormanlık alanın ne derece sağlıklı kullanıldığını gün yüzüne çıkardı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kampüste yapılaşma hiç de masum değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN