TOKİ'den Mamak'ta 35 bin liraya konut

Mamak'ta TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için inşa edilen 448 konut, 4 bin lira peşinat, 180 ay vadeyle satılacak. Konutlar için başvurular alınıyor

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Mamak'ta dar gelirli vatandaşlar için inşa edip, 35 bin liradan satışa çıkardığı 448 konuta başvurular yarından itibaren yapılacak. TOKİ Mamak'ta inşa edilen ve hak sahiplerinin 'kura' yoluyla belirleneceği 448 konutu 4 bin lira peşinat, 180 ay vadeyle satacak.

ÇEKİLİŞ YAPILACAK
"Mamak 2. Etap 448 Konut Alt Gelir Grubu Projesi" kapsamında inşa edilen bir oda bir salon niteliğindeki konutların fiyatları 35 bin lira ile 47 bin 500 lira arasında değişiyor. 47.65 metrekare büyüklüğündeki konutların taksitleri ise 172 liradan başlıyor. 15 Kasım 2013'te gerçekleştirilecek kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek. Ev sahibi olmak isteyenlerin 24 Ekim-8 Kasım günlerinde Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi'ne başvurması gerekiyor. TOKİ'nin alt gelir grubu için satışa sunduğu konutlardan almak isteyenler, başvuru bedeli olarak TOKİ hesabına bin lira yatırdıktan sonra kura çekilişine katılabilecek. Kurada ismi çıkan hak sahipleri için yatırdıkları bu başvuru bedeli peşinatlarına sayılacak. Hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli iade edilecek.

KONUTLAR HAZIR

Oturuma hazır durumda bulunan konutların, hak sahiplerinin belirleneceği çekilişin ardından aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor. Kurada ismi çıkan hak sahipleri 2-18 Aralık günlerinde sözleşme imzalayarak dairelerini teslim alabilecek. Konutlar için taksit ödemesi ocak 2014'te başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Mamak'ta 35 bin liraya konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN