İskandinav ezgileri yükselecek

Bu yıl ilk kez 29-31 Ekim günleri arasında Cer Modern'de gerçekleştirilecek Ankara Nordik Müzik Festivali, İskandinav rüzgarı estirecek

Giriş Tarihi: 25.10.2013
ALTUS Kültür-Sanat tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek "Ankara Nordik Müzik Festivali", 29-31 Ekim tarihleri arasında Cermodern'de İskandinav müziğinin güçlü isimlerini biraraya getirecek. İskandinav müzik kültürünü Başkent'e taşımayı hedefleyen konserler dizisi, Ankara'da ilk kez özel olarak tasarlanan festival çadırında gerçekleştirilecek.

İLK KEZ BAŞKENT'TE
Kuzey cazının en önemli isimlerinden ünlü kontrbasçı Lars Danielsson festivalin konukları arasında. Geçmişte John Scofield, Jack DeJohnette, Mike Stern gibi sanatçılarlarla aynı sahneyi paylaşan Danielsson'un lirik yorumlarla güçlü virtüözlüğü bir araya getirdiği Liberetto adlı son albümü sonrasında Ankara'da vereceği bu ilk konserde tecrübe edilebilecek.

GÖZ ALICI PERFORMANS

Büyüleyici sesli Beate S. Lech'in vokalistliğini yaptığı Norveçli Beady Belle de bu yıl yeni çıkardığı albüm ile ilk kez Ankara'yı ziyaret edecek. Şu ana kadar yayınladığı 6 albümde, caz, country, soul, drum'n bass gibi eski ve yeni birçok farklı tarzı bir araya getiren ve sonuç olarak ortaya şiirsel sözler ile destekli modern bir nucaz sound'u çıkaran Beady Belle, hayranlarına Beate'in sahne şovu ve grup arkadaşlarının benzersiz enstrüman teknikleriyle muhteşem performans vaat ediyor.

ATALAY DEMİRCİ KASIMDA ANKARA'DA
Katıldığı yetenek yarışmasında rakipleri arasından sıyrılarak birinciliği göğüsleyen şovmen Atalay Demirci, yaz ayları boyunca Türkiye'nin birçok şehrinde sahnelediği yeni gösterisi "Kelalaka" ile Başkent'e geliyor. 6 Kasım'da MEB Şura Salonu'nda sahne alacak Demirci, yeni gösterisinde seyirciyi gülme krizine soktuğu anlar oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskandinav ezgileri yükselecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN