Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus piyanist BSO'da olacak

Gürer Aykal yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası, bugün Rus piyanist Volodin'i ağırlayacak. Programda Stravinsky ve Beethoven var

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Bilkent Senfoni Orkestrası'nın (BSO) bugünkü konserinde Stravinsky ve Beethoven'in eserleri seslendirilecek. Devlet Sanatçısı Gürer Aykal yönetimindeki konserin solisti piyanist Alexei Volodin… Steinway and Sons'ın özel sanatçısı olan Rus piyanist Volodin, Chopin'in eserlerinden oluşan CD'si ile "Choc Classica" ödülünü almış ve Diapason tarafından beş yıldız ile ödüllendirilmişti. Sanatçı konserde BSO ile Stravinsky'nin "Piyano ve Nefesli Çalgılar için Konçerto"sunu yorumlayacak.

KLASİK BİR ESER

Gürer Aykal yönetimindeki BSO ayrıca Stravinsky'nin "Sirk Polkası" ile Beethoven'in "Op.36, Re majör 2. Senfoni"sini seslendirecek. 20. yüzyılın önde gelen bestecilerinden Igor Stravinsky'nin (1882-1971) 1923 yılında bestelediği Piyano ve Nefesli Çalgılar için Konçertosu her anlamda neo-klasik bir eser. Klasik konçerto anlayışına uygun olarak üç bölümlü ve bölümler hızlı-yavaş-hızlı biçiminde sıralanıyor. Sirk Polkası ise 1942'de bir sirkte bulunan 50 fil ve 50 dansçı için Stravinsky tarafından yazılmış bir müzik olma özelliği taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus piyanist BSO'da olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN