Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak Belediyesi cankurtaran yetiştiriyor

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'Mesleki eğitim kurslarımızın bir yenisi olan Cankurtaran kursu eğitimlerimiz başladı.

Giriş Tarihi: 28.10.2013 11:51
Kursumuza katılan gençlerimiz önemli bir meslek dalında uzmanlaşacak' dedi.Mamak Belediyesi, dört ay önce hizmete açtığı Mamak Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nde cankurtaranlık kursu düzenledi. Havuz içerisinde yaşanacak kazalara ilk müdahaleyi yapabilmek ve ambulans gelene kadar hayat kurtarabilmek için, cankurtaran eğitimini tamamlayan kursiyerlere Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu'nun Bronz Cankurtaran sertifikası verildi. Kursiyerlere uzman cankurtaran eğitmeni Cenk Göllü tarafından ilk yardım, kalp masajı, suni teneffüs, yaralanmalar, suda boğulma, su dibinden kazazedeyi çıkarma gibi teorik ve pratik dersler verildi.

Mesut Akgül, 'Mesleki eğitim kurslarımızın bir yenisi olan Cankurtaran kursu eğitimlerimiz başladı. Kursumuza katılan gençlerimiz önemli bir meslek dalında uzmanlaşacak. Kurslara katılan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum' diye konuştu. Akgül, boğulma vakalarına karşı dalgıç ve cankurtaran ihtiyacını karşılamak amacıyla bu kursları açtıklarını söyledi.

BOĞULMA VAKALARINA DAHA BİLİNÇLİ YAKLAŞACAĞIZ
Cankurtaranlığı meslek olarak sürdürebilmek amacıyla kurstan faydalandığını belirten Duygu Önsoy (29) 'Beden Eğitimi Yüksek Okulu mezunuyum. Cankurtaranlığı meslek olarak yapıyorum. Kurs çok verimli geçti. Boğulma vakalarına daha bilinçli bir şekilde müdahale edebileceğiz' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Belediyesi cankurtaran yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN