Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç iletişimci AB Projesi hazırladı

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Ulusal Ajans, "AB Gençlik Programı" adı altında 13-30 yaş arasındaki gençlerde aktif vatandaşlık, dayanışma, hoşgörü ve AB bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda ise en az 4 gencin bir araya gelerek kuracakları gençlik gruplarına fırsatlar sunuyor. Her yıl, üç dönem halinde binlerce başvuru alıyor ve kabul edilen başvurulara hibe sağlıyor. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Hüseyin Kaplan, Ulusal Ajans'tan hazırladığı proje ile 4 bin 200 Euro Avrupa Birliği bursu almaya hak kazandı.

TARLALARI GEZDİ

Hüseyin Kaplan, yerele katkı sağlamak amacıyla "Gençlik Girişimleri Eylemi" adı altında Amasya'nın Suluova ilçesinde tarımla uğraşan çocukları eğitime kazandırmaya yönelik projesiyle, 4 ay boyunca 20 çocuğa rehberlik yaptı. Haziranda ilk olarak Suluova'da tarlaları gezerek işçi çocukları tespit eden Kaplan, ailelerden aldığı yazılı belge karşılığında projesinin ilk basamağını tamamladı. Üniversiteli, ikinci adımda rehberlik kapsamında çocukların ailelerine dağıtmak üzere kitapçık hazırladı.

Sorun maddi imkansızlık
Hazırladığı bu kitapçıkta çocuklara neden üniversiteye gitmeleri gerektiğini anlatan Kaplan, "Aileler genelde maddi imkanlardan dolayı çocuklarını okutamıyor. Çocuklar da mezun olduktan sonra iş bulamama kaygısından dolayı okumayı istemiyor. Dört ay süren faaliyetlerimizi başarıyla tamamladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç iletişimci AB Projesi hazırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN