Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk'ta satranç turnuvası

Çubuk Belediyesi ve Satranç Federasyonu tarafından 29 Ekim Satranç Turnuvası düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30.10.2013 12:26

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizesinde Çubuk Belediyesi ile Satranç Federasyonu'nun katkılarıyla Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 29 Ekim Satranç Turnuvası'na 256 öğrenci katıldı. İki gün süren ve 20 kategoride 7 turda düzenlenen turnuva, heyecanlı mücadelelere sahne oldu. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği turnuva sonunda düzenlenen törende dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Çubuk Temsilcisi ve İlçe Satranç Koordinatörü Veysel Kılıçarslan, satrancın düşünme yeteneğini güçlendiren önemli bir spor dalı olduğunu belirtti. Satrancın ilçede yaygınlaştırılmasına destek olan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Lokman Özden'e teşekkür eden Kılıçarslan, 'Dünyada bütün işler ideal ve sevgiyle gerçekleşir. Hayallerinin peşinden giden insanlar hayatta muvaffak olurlar. Biz bunun için gençlerimizi satranç sporuna yönlendiriyoruz. Bize bu konuda destek olan velilerimize ve ilçe yöneticilerimize öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz'' dedi.

Türkiye'nin birçok il ve ilçelerinde çok sayıda turnuvaya katıldığını anlatan turnuva başhakemi Süleyman Çakmak ise, ilk defa bu kadar öğrenciyle ve ailesiyle yoğun bir turnuvaya şahit olduğunu ifade etti. Çakmak, 'Federasyon olarak Çubuklu gençlerin bir ihtiyacı olan satranç turnuvasını gerçekleştirmekten mutluyuz. Temenni ediyorum Cumhuriyet Bayramımız ile ilgili olarak düzenlenen bu turnuvanın önümüzdeki günlerde çeşitlenerek artarak, daha çok gencimiz, daha çok yavrumuz bu müsabakalarda yer alırlar'' diye konuştu.

Turnuvada 5 ve 6 yaşında erkeklerde Abdullah Yılmaz ve bayanlarda İrem Naz Erkoçoğlu, 7 yaşında erkeklerde Arda Şahmaran ve bayanlarda Nevra Yeşilyurt, 8 yaşında erkeklerde Berkay Sadık Süngü ve bayanlarda Senanur Demirci, 9 yaşında erkeklerde Mustafa Mert ve bayanlarda Zeynep Avcı, 10 yaşında erkeklerde Uğur Çiçekçi ve bayanlarda Elif Şimşek, 11 yaşında erkeklerde Hasan Şan ve bayanlarda Zeynep Avcı, 12 yaşında erkeklerde Ömer Arslan ve bayanlarda Esma Kırıkçı, 13 yaşında erkeklerde Miraç Yorgancıoğlu ve bayanlarda Neslihan Top, 14 yaşında erkeklerde Mehmet Tokgöz ve bayanlarda Betül Ökmen, 15 yaşında Recep Teke birinci oldu. Turnuvanın sonunda Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden turnuvaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk'ta Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN