Kazı çalışmaları bitti yol hızla asfaltlanıyor

Başkent trafiğine nefes aldıracak ODTÜ Yolu'ndaki çalışmalar bitmek üzere. Kazı işlerinin bittiği, dolgu ve asfalt çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Eskişehir Yolu, Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu birbirine bağlayacak yolun ODTÜ arazisinden geçecek bölümünde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bölge trafiğine rahat bir nefes aldıracak yolda gece-gündüz çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kazı çalışmalarını tamamladı. Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, "Yolda dolgu ve asfalt çalışması yapıyoruz" diye konuştu. ODTÜ Yolu'nun ana arterlerdeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını dile getiren Üçpınar, "4 kilometrelik yolun her iki yanına ayrıca 600 mm'lik yağmur suyu hattı döşüyoruz. Yol boyunca yapımına devam ettiğimiz 6 alt-üst geçit köprülü kavşağımızla da bu yollar arasındaki bağlantıyı sağlayacağız. ODTÜ Yolu'nun Konya Yolu bağlantısını sağlayacak viyadüğün yapım çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Başkent trafiği rahatlayacak" dedi.
Uğur Yıldırım

OTOBÜSLER ODTÜ'DE
Ankara İli ve İlçeleri Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf ve Derneği Başkanı Kurtuluş Kara ile beraberindeki şoför esnafı, ODTÜ'de yol çalışmalarını sürdüren işçilere baklava ikram ederek destek verdi. Çalışmaların sürdürüldüğü bölgeye gelen ve açıklama yapan şoförler, "Yol yerleşkeye birkaç yüz metre mesafeden geçiyor. ODTÜ öğrencileri ve çalışanları, bu yolun ne gürültüsünden ne de kirliliğinden etkilenebilir" diye konuştu. Kara ve beraberindeki şoförler, daha sonra yol yapımında çalışan işçilere baklava ikram etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazı çalışmaları bitti yol hızla asfaltlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN