Mogan çöplük oldu

Giriş Tarihi: 31.10.2013

Ankara'nın denizi olarak bilinen Mogan Gölü her geçen gün kirleniyor. Kirliliğin gölde yaşayan canlı türlerini tehdit ettiği iddia edildi

Başkent'in gözbebeği Mogan Gölü'nde çevre kirliliği yaşanıyor. Doğal güzelliğiyle herkesi büyüleyen, Ankara'nın en önemli mesire yerlerinden biri olan gölde kirliliğin boyutları ise giderek artıyor. Kirlilik, gölde yaşayan yüzlerce kuş çeşidinin yanı sıra balık türlerini de tehdit ediyor. Mogan Gölü'nün eski günlerine dönmesi için çalışmalara bir an önce başlanması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, "Mogan bir an önce Haliç gibi temizlenmeli" dedi.

CANLILAR TEHLİKEDE

Başkent için hayati önem taşıyan Mogan Gölü'ndeki kirlilik seviyesi gölde yaşayan canlıları tehdit ediyor. Bölge sakinleri, gölü besleyen kanal ve derelerden kirli su aktığını belirterek, Mogan için acil bir kurtarma planı yapılması gerektiğini ifade etti. Gölün çevresine inşa edilen otel ve restoranların kirliliği artırdığını söyleyen vatandaşlar, ilçedeki taş ocağının kirli sularını göle bıraktığını iddia etti.

'BÜTÇEMİZİ AŞIYOR'
Vatandaşlar, göl yüzeyindeki kirlenmenin kendilerini rahatsız ettiğini, suyun temizlenerek bir an öne eski haline getirilmesini istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı, Mogan'ı temizle işlemi belediye bütçesini aşıyor. Mogan'ı temizlemek için Haliç örneğinde olduğu gibi tüm resmi kurumlar bir araya gelmeli. Belediye olarak biz her türlü katkıya hazırız. Mogan'a herkes sahip çıkmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mogan çöplük oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN