Ipad ve fotoğraf makinesi hediye

Çankaya, şüphesiz ki CHP'nin en güçlü olduğu ilçe. İlçede aday adaylığı yarışı bu kez de etik tartışmaları alevlendi. Adı bizde saklı bir CHP'li aday adayı tüm milletvekilleri ile bazı Parti Meclisi (PM) üyelerine güzel bir hediye paketi gönderir. Paketi açan milletvekili ve PM üyeleri ipad ve fotoğraf makinesinden oluşan hediyeyi görünce ilk başta şaşırır. Sonra da hediye sahibinin kartvizitine bakınca olayın aslını anlar. Adı ve soyadının altına kalın harflerle, "Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı" yazar. Az sayıda partili bu hediye paketini iade etmiş. Ama büyük çoğunluk, "Teşekkür" edip hediyeyi almış. Bir aday adayının kendisi hakkında belirleyici olan isimlere bu şekilde hediye göndermesi ne kadar doğru?

Umut, 'Yozgat Sürmelisi'nde

CHP'den Çankaya için aday adayı olan bir diğer isim de geçmiş dönemde milletvekilliği yapan ve halen PM üyesi olan Faruk Demir. Faruk Demir çok renkli bir isim. Ziyaretimize gelen Faruk Demir, Yayın Yönetmeniz Osman Altınışık, hep birlikte bir süre sohbet ettik. Demir, TRT'de yıllarca ses sanatçılığı yaptı. Çankaya'da yüzde 75'leri hedefleyen Demir, "Ben Yozgat Sürmelisi'ni söyledim mi tamamdır" diyor. CHP'de aday adaylığı yarışı kızıştıkça umutlar ya türküye kalıyor ya da "ipad"e…

Yıldırım'ın şansı

Başkent'te günün konusu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının kim olacağı. MHP, Mevlüt Karabulut'u açıkladı. AK Parti'de Melih Gökçek ilk akla gelen isim. Ancak nihai kararı parti yönetimi verecek. CHP'de ise Muharrem İnce, Aylin Nazlı Aka ve Levent Gök gibi parti içinde halen milletvekili olan isimlerin yerine sağ tabandan da oy getirebilecek aday arayışı uzun süredir devam ediyor. Cengiz Topel Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tam 6 kez görüşme yaptı. Bu görüşmelerde önemli mesafeler kat edildi. Çok yakın zamanda Cengiz Topel Yıldırım açıklanırsa şaşırmayız. Ancak CHP'de her an bir sürpriz yaşanma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Belediyeden iki aday çıktı

Keçiören Türkiye'nin en büyük ilçesi. İlçedeki seçim yarışı bir yana belediye içerisindeki yarış da dikkat çekiyor. Belediye Başkan Yardımcılarından Celal Semiz Karaman da AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Bir başka Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Baba ise Keçiören'de Mustafa Ak'a rakip oldu. İlçedeki yarış, diğer partilerin de katılımıyla iyice alevlenecek. Bu hafta içerisinde MHP'nin Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi'yi aday olarak açıklaması bekleniyor. CHP'de ise henüz öne çıkan bir isim yok.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ipad ve fotoğraf makinesi hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN