Restore edildi karanlıkta kaldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihe uygun bir şekilde yenilenen Hisarpark ve İpek caddelerinde 2 aydır sokak lambaları yanmıyor

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Ankara Kalesi'nin yamaçlarında bulunan bazı caddeler, sokak lambaları yanmadığı için karanlıkta kaldı. Turistlerin Kale'ye çıkış güzergahı olan Hisarpark Caddesi'nden başlayıp, Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne kadar olan bölümde lambalar iki aydır yanmıyor. Karanlıktan şikayet eden caddedeki esnaf, "Akşam olduğunda tedirgin oluyoruz. Müşterilerimiz de belli bir saatten sonra karanlık olduğu için buraya gelmek istemiyor" dedi.

18 ŞUBAT'TA AÇILMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in turistik mekanlarından Kale'ye çıkan yolları geçtiğimiz yaz boyunca restore etmek için büyük bir çalışma yürütmüştü. Yol yapımı, aydınlatma ve çevre düzenlemesi tamamlanan caddenin açılışı 18 Şubat'ta yapılmıştı. Gündüz birçok kişinin hayranlıkla gezdiği mekanlar, gece karanlığa bürünüyor. Başta cadde ve ara sokaklarda dükkanları bulunan esnaf olmak üzere yerli ve yabancı turistler hava karardıktan sonra büyük bir tedirginlik yaşıyor.

"MÜŞTERİ GELMİYOR"
Bölge esnafı, aydınlatmanın tamamlanması için Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduklarını, ancak bugüne kadar bir çözüm sağlanamadığını söyledi. Çevredeki otellerde kalan turistlerin ve vatandaşların akşam olduğunda karanlık sokaklarda yürümekten korktuğunu anlatan esnaf, "Müşterilerimiz belli bir saatten sonra buralara gelmek istemiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Restore edildi karanlıkta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN