Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den gıda yardımı

Giriş Tarihi: 2.11.2013

İhtiyaç sahibi ailelere, gıda ve temizlik kolileri ulaştırılıyor. Büyükşehir, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara büyük destek veriyor

Dar gelirli ailelere el uzatan Büyükşehir Belediyesi, evlere, sofralara katkı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik kolileri ulaştırarak binlerce kişiye destek veriyor. Bottan kabana, kömürden ekmeğe kadar pek çok yardım yapan belediyenin dağıttığı koliler evlere eksiksiz ulaştırılıyor. Gıda paketlerinde makarnadan çaya, peynirden reçele kadar çeşit çeşit malzeme bulunuyor.

RAPOR GETİRİYORLAR
İhtiyaç sahipleri, yardım almak için 365 gün başvuruda bulunabiliyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların öncelikle kira kontratı, öğrenci belgesi, araç kaydı, maaş bordrosu, muhtarlıktan alınan fakirlik ilmuhaberi, engelli veya hasta var ise raporu getirmesi gerekiyor.

UZMANLAR İNCELİYOR
Yardım almak için başvuruda bulunan vatandaşların gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadıkları titiz bir incelemeyle belirleniyor. Başvuru sonrası, aile bireyleri forma işleniyor. Bu konuda özel eğitimden geçmiş, yüksek okul mezunu personel, yardım talep edilen adreslere inceleme yapmaya ve belgelerin doğruluğunu kontrol etmeye gidiyor. Başvuru sahiplerinin incelemeleri, rapor halinde komisyona sunuluyor. Değerlendirmenin ardından ailelerin yardım alıp almayacakları belirleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den gıda yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN