Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mermerciler bir araya toplanıyor

Giriş Tarihi: 3.11.2013

Mamak Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yaptığı Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi'ndeki çalışmalar hızla bitiriliyor

Mamak Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını sürdürdüğü önemli yatırımlarından biri olan Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi'nde işyerleri hızla tamamlanıyor. Sanayi sitesi kapsamında ilçede dağınık durumda bulunan mermerci esnafı, 210 dönümlük alanda yapılan 150 metrekare açık, 150 metrekare kapalı alan olmak üzere 300 metrekarelik dükkânlara taşınacak. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sanayicileri bu bölgeye getirerek, ilçede işsizliği en düşük seviyeye indirmek istediklerini söyledi. Ekonomik hareketliliğe katkı sağlayacak sanayi alanında yapımı devam eden 96 işyerinden 80 tanesinin kaba inşaatı tamamlandı. Yapımı yüzde 80 seviyesini bulan Mermerciler Sanayi Sitesi'nde 38 işyeri de proje aşamasına geldi.

İLK KEZ UYGULANIYOR

Samsun Yolu'na yaklaşık 1 km, çevre yoluna da 1.5 km mesafede bulunan sanayi sitesi için 6 km yol açımı gerçekleşti. 335 adet işyerinin bulunacağını belirten Akgül, Ankara'da ilk kez Mamak'ta uygulanan yatırımla esnafın kendisine ait sitesinin olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermerciler bir araya toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN