Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da Livaneli rüzgarı esti

Çansera Kent Bahçesi'nin açılışının 2. gününde Moğollar, Mabel Matiz ve Zülfü Livaneli sahne aldı. Livaneli'yi dinlemeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de geldi

Giriş Tarihi: 5.11.2013
"Yeni konser ve festival alanı" olma özelliğiyle dikkat çeken Çansera Kent Bahçesi'nin 2. gün açılış töreninde birçok sanatçı konser verdi. Moğollar, Mabel Matiz ve Zülfü Livaneli şarkıları herkesi mest etti. Barış ve kardeşliğe adanmış şarkıları seslendiren Livaneli'yle birlikte dev bir koro oluşturuldu. On binlerin sesi gecenin karanlığını ışıkla doldurdu. Geceyi meşalelerin aydınlattığı alanda CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da vatandaşlarla birlikte şarkılara eşlik etti.

EN GÜZEL ŞARKILARINI SÖYLEDİ
Livaneli, "20-25 yıl önce sizin anne ve babalarınıza aynı şarkıları dev bir koro olarak söylüyorduk. Bugün yepyeni bir kuşakla, aynı şarkıları yine dev bir koro halinde birlikte söyleyebiliyor olmaktan son derece mutluyum" dedi. Konserde "Ey Özgürlük", "Böyledir bizim sevdamız", "Karlı Kayın Ormanı" gibi eskimeyen şarkılarını seslendiren sanatçı, 1.5 saat sahnede kaldı.

VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI
Çansera 'da gündüz saatlerinde sahne alan Moğollar genç, yaşlı herkesin hep bir ağızdan söylediği şarkılarını seslendirdi. Moğollar'ın ardından sahneye çıkan Mabel Matiz ise farklı tarzıyla gönülleri fethetti. Günün sonunda genç-yaşlı, kadın-çocuk, poprock seven herkes alandan mutlu ayrılırken, Çansera'nın ulaşım, otopark, giriş çıkış düzeni ve hiçbir karışıklığa meydan vermeyen ulaşım-dolaşım ilişkileri de vatandaşlardan tam not aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da Livaneli rüzgarı esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN