Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölbaşı'nın sokak ve kaldırımlarına yeni imaj

Gölbaşı Belediyesi, Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında çalışmalarını hızlandırdı.

Giriş Tarihi: 5.11.2013 12:30
Ankara Caddesi üzerinde bulunan sokaklara ve Cemal Gürsel Caddesi girişindeki alana uygulanacak proje ile sağlı, sollu Gölbaşı logolu led aydınlatmalı korkuluk, 11 ahşap pergole, 128 çöp kovası, 76 oturma bankı, 3 bin 446 m2 andezit, 1.707 m2 bazalt küptaş, 2.617 m2 granit küptaş, 279 m2 taraklı beyaz mermer küptaş, 187 m2 ateş tuğlası döşeme kaplamaları, 293 m2 traverten, 3 bin 980 m2 andezit bordür döşenmesi, 5 süs havuzu yapılması, 260 adet 4 metrelik dekoratif aydınlatma direği ve 1587 ışıklı taş yerleştirilecek.

YENİ İMAJA KAVUŞACAKLAR
Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, proje ile ilçe merkezindeki sokakların çok yakında yeni bir imaja kavuşacağını bildirdi. Başkan Odabaşı, proje kapsamında kullanılan değişik türdeki andezit taşı ile de Gölbaşı'nın değeri olan andezitin tanıtımına büyük katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Marka kent olma yolunda ilerleyen Gölbaşı'nın, bu konuda büyük bir adımı da sokak sağlıklaştırma projesiyle attığını anlatan Başkan Odabaşı, şunları söyledi: "Proje, Gölbaşı'nın görünen yüzü Ankara Caddesinin tamamına uygulanacak ve bölgedeki cephe yenileme projesiyle birleşerek Gölbaşı'nın yeni görünen yüzüne bütünlük katacaktır. Proje kapsamında Ankara Caddesi modern bir görünüme kavuşacak; içerdiği sosyal donatı sayesinde bölgenin değeri artacaktır. Projenin bir başka özelliği, cadde boyunca bulunan her bir bölümün farklı bir kimliğe büründürülmesidir. Aynı zamanda proje içeriğinde Gölbaşı'nın önemli simgelerinden biri olan sevgi çiçeğinden de bize esintiler sunmaktadır.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı'nın sokak ve kaldırımlarına yeni imaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN