Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar çalışıyor

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Ankara'nın hemen hemen her sokağında bir kadın satıcı ile karşılaşmak mümkün. Bu kadın satıcılar, evde oturmak yerine elinden gelen imkanı kullanarak ev ekonomisine yardımcı oluyor. Kimisi karavanını alıp satışa çıkarken, kimisi kapısının önünde, kimisi de dükkan kiralayarak yaptığı malzemeleri görücüye çıkarıyor. Şükran Çevik de evinin önünde tarhana satarak geçimini sağlıyor.

700 KİLO TARHANA

Dikimevi yakınlarında satıcılık yapan Şükran Çevik, tarhana satarak para kazanıyor. Kışlık çorbaların vazgeçilmezi olan tarhana yaparak yaz aylarını boş geçirmeyen Çevik, 4 yıldır bu işi yaptığını belirtti. Yaptığı tarhanayı evinin önünde satan Çevik, "İki kızım ve kız kardeşimle birlikte her yaz bu işle uğraşırız. Kış aylarında tüketilen tarhanayı en çok bu mevsimde satarız. Her yıl ortalama 700 kilo tarhana satıyoruz" dedi.


Ev yapımı başka oluyor
Tarhanaya ulaşmanın çok kolay olduğunu ifade eden Çevik, "Bizler tarhanayı evde yapıyoruz. Bu yüzden lezzetli ve güzel oluyor. Zaten alan müşterilerimizin çoğu ev tarhanası olup olmadığını soruyor. Bu nedenle evde yapılan tarhana nadir bulunur. Tarhanayı nasıl yaptığınız da lezzet için önemli bir koşul" şeklinde konuştu.

Ankara'da hemen hemen her sokakta bir kadın çalışanla karşılaşmak mümkün. Şükran Çevik de yaz aylarında evinin önünde tarhana satarak kendi işini sağlayanlardan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN