Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasımın tadını çıkarın

Ankara'da kasım ayı bu sene çok sıcak geçiyor. 1960'dan bu yana ölçülen hava sıcaklıklarının ortalaması 7 dereceyken, bugünlerde 20 derece civarında seyrediyor

Kasım ayı bu yıl Ankara'da bir başka güzel geçiyor… Meteoroloji verilerine göre uzun yıllar içinde gerçekleşen ortalama değerler bu yıl alt üst oldu. 1960 yılından günümüze kadar kaydı tutulan sıcaklık değerlerine göre kasım ayı 52 yıldır ortalama 7 derece sıcaklığa sahipken, bu yıl değerler 20 derece civarında seyrediyor. Başkent, soğuk ve yağışlı bölgelerin aksine keyifli bir kasım yaşıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ölçümlerine göre Ankara'da uzun yıllar içinde gerçekleşen ortalama değerler bu yıl değişti. İçinde bulunduğumuz kasım ayı önceki yıllara göre çok daha sıcak geçiyor. 1960 yılından bu yana kaydı tutulan sıcaklıklara göre Başkent'te kasım ayı sıcaklıkları 52 yıldır ortalama 7 derece civarında seyrediyor. Uzun yıllar ortalamasına göre ölçülen ortalama en yüksek sıcaklık 12.8 derece olarak belirlenirken, en düşük ise 2.5 derece olarak kayıtlara geçti.
YAĞIŞ YOK
Dün en yüksek 20 dereceye ulaşan hava sıcaklığı, Ankara'da adeta bahar havası yaşanmasına sebep oldu. Beklenen en yüksek hava sıcaklığı bugün yine 18 derece olarak belirlenirken, yarın ise 14 dereceye düşecek. Ancak cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar tekrar 18 dereceye kadar yükselecek. Önümüzdeki günlerde havanın az bulutlu ve bulutlu olması beklenirken Başkent'te şimdilik yağış görülmüyor. Bu yıl kasım ayı Ankara'da bir başka güzel geçiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasımın tadını çıkarın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN