Hazine arazisini telle çevirdiler

Eymir Gölü çevresinde, hazineye ait 1 milyon 164 bin metrekarelik arazinin ODTÜ tarafından çevrildiği ve "Girmek yasaktır" tabelası asıldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eymir Gölü çevresindeki arazilerine, hazineye ait olan 1 milyon 164 bin metrekarelik alanı da ekleyerek etrafını tel örgülerle çevirdi. "ODTÜ arazisi, girmek yasaktır" yazısının asıldığı tel örgülerin arkasındaki dev alanda yeşillendirme çalışmaları yapılmadı.

MERA NİTELİĞİ DEĞİŞTİRİLMEDİ

10 Şubat 1959'da dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başvekili Adnan Menderes'in imzasının bulunduğu kararnameyle ODTÜ'ye devredilen 99 parça gayrimenkul tartışma yarattı. Eymir Gölü çevresini de içeren arazilerin kimi mera statüsünde kimi ise harman yeri niteliğinde bulunuyor. Dikmen Çarşak Kurtdere mevkiinde yer alan 550 parsel numaralı mera arazisi, ODTÜ tarafından orman arazisi olarak kullanılmaya devam ediyor.

Krokide görülüyor
Krokide net şekilde görülen "KYAMAÇ" isimli 1 milyon 164 bin metrekarelik arazinin ise kayıtlarda hazineye ait olduğu ortaya çıktı. TRT'nin hemen yanında bulunan dev araziyi inceleyen SABAH Ankara, araziyi çevreleyen tel örgülerin üzerinde "ODTÜ arazisi, girmek yasaktır" yazılarını tespit etti. Uzmanlar ise hazineye ait arazilerin etrafını tel örgüyle çevirmenin suç olduğunu vurgulayarak olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulabileceğini hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazine arazisini telle çevirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN