Kale'de görüntü kirliliğine son

Büyükşehir Belediyesi'nin Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon Projesi kapsamında yenilediği Kale'de görüntü kirliliği de ortadan kaldırıldı

Giriş Tarihi: 11.11.2013
Ankara Kalesi, küllerinden doğuyor. Büyükşehir Belediyesi'nin, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon Projesi kapsamında atık su ve yağmur suyu altyapısını yenilediği Ankara Kalesi'nde, görüntü kirliğine de son veriliyor. Yüzlerce evi kapsayan restorasyon projesinin yürütüldüğü Kale'de telefon ve elektrik kabloları da yeraltına aldı. Böylelikle bölgedeki görsel kirlilik de yok edilmiş oldu.

İHALE YAPILDI
Gerçekleştirdiği kazı ve restorasyon projeleri ile Ulus'u Ankara'nın turizm hamlesinde önemli bir noktaya taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan Kale'deki tarihi Ankara evlerini restore ederken bir taraftan da kalenin yıllardır köhnemiş atık su ve yağmur suyu altyapısını kısa sürede tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Ankara Kalesi'nde 2. ve 3. Etap'larda da tarihi evlerin restorasyonu için yeni ihaleler gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği'nin de destek verdiği projelerle zengin bir açık hava müzesi niteliği taşıyan Ankara Kalesi'nde "Dış Kale" olarak adlandırılan 1. Etap'ta Sokak Sağlıklaştırma Projeleri Yapım İşi Kapsamında 26 binanın restorasyonunu tamamladı. Büyükşehir, Kale'de turistlerin önemli bir ihtiyacı olan Turizm Danışma Ofisi ile birlikte bay-bayan tuvaletleri yapımını da tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale'de görüntü kirliliğine son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN