Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanarya tutkunları buluştu

Giriş Tarihi: 12.11.2013

Altınpark'ta düzenlenen 3. Kanarya ve Kafes Kuşları Güzellik Yarışması büyük ilgi gördü. Yarışmada 200 farklı kategoride 5 bin kuş boy gösterdi

Türkiye'nin dört bir yanından gelen kanaryaseverler, Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu (TKKKF) ile Ankara Ornitoloji Derneği'nin (ANKORDER) Altınpark'ta 3. kez düzenlediği Kanarya ve Kafes Kuşları Güzellik Yarışması'nda buluştu. ANKORDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Turgut, "Katılım 6 bin kişiyi buldu. 20 hakem, 200 farklı kategorinin yer aldığı yarışmada dereceye giren kuşları belirledi. Sahiplerine sertifika ve kokartlarını teslim etti" dedi.

İLGİ BÜYÜKTÜ
Yarışmada kanaryaların ötüşüyle ilgilenmediklerini, görselliğe ve ırkının özelliklerini taşıyıp taşımadığına baktıklarını söyleyen Hüsamettin Turgut, Ankara'daki kuş meraklılarının da yaklaşık 5 bin kuşun sergilendiği yarışmayı beğeniyle izlediğini ifade etti. Kanarya'nın federasyonu olan bir hobi dalı olduğuna dikkat çeken Turgut, "Türkiye'de 10 bin tane federasyona kayıtlı üyemiz var. Her kanarya, altı günlükken takılan bilezikle yarışıyor. Doğadan yakalama kuşun yarıştırılması yasak. Kuşların üzerinde Türkiye'ye ait olduğunu ve doğduğu yılı belirten TKKKF amblemi var. Bunlar uluslararası yarışmalarda da kabul gören kurallar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanarya tutkunları buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN