Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yürek burkan görüntülere son

Suriye ve Kuzey Irak'ta yaşanan olaylardan kaçarak Ankara'da yaşam mücadelesi veren sığınmacılara Büyükşehir, yardım edecek

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve yerleşim yeri olarak Ankara'yı seçen Suriyeli ve Kuzey Iraklı sığınmacı ailelerin dertleri bitmek bilmiyor. Soğuyan havaların da etkisiyle yaşam mücadelesi veren ailelere Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Belediye meclisinde alınan karar gereği, sığınmacıların belediye yardımlarından yararlanması oy birliğiyle kabul edildi. Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, kasım ayı olağan toplantısında Başkent'e sığınan Suriye ve Kuzey Iraklı aileleri sevindirecek bir karar aldı. Toplantıda yaşanan iç savaş ve terör olaylarından kaçarak Türkiye'ye sığınan insanların bir kısmının Ankara'da bulundukları belirtildi. Ankara'da yaşam mücadelesi veren sığınmacılar için Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nca araştırma yapılacak.

Oybirliğiyle kabul edildi
Sığınmacıların Büyükşehir Belediyesi'nin yardımlarından faydalandırılması yönünde Grup Başkanvekili Ayhan Yılmaz tarafından verilen önerge oybirliğiyle kabul edildi. Ankara'nın dört bir yanında bulunan parklar ve bahçelere yerleşen yüzlerce Suriye ve Kuzey Iraklı aile, artık Büyükşehir Belediyesi'nin yardımlarından faydalanabilecek. Zorlu kış koşullarına hazırlanan Başkent'te ailelerin nerede konaklayacağı sorusu ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürek burkan görüntülere son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN