Türkmenistan'da 1 milyar $'lık ihale

NATA Holding, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ın altyapı ve üstyapısını yenilemeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık ihaleyi kazandı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Yaptığı yatırımlarla dikkat çeken NATA Holding, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ın altyapı ve üstyapısını yenileyecek. 1 milyar dolarlık ihaleyi kazanan holding, Aşkabat'a 59.2 kilometre şehir içi yol, 18 köprülü kavşak ve 54 alt-üst yaya geçidi yapacak. İhaleyi onaylayan Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, NATA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık ve Holding Üst Yöneticisi (CEO) Cüneyt Kandemir'i kabul etti. Berdimuhamedow, 1 milyar dolarlık yatırımı Türkiye'ye emanet etmekten son derece memnun olduğunu kaydederek, projenin en kısa sürede ve en yüksek kalitede yapılması hususundaki beklentilerini ifade etti. Namık Tanık ise Berdimuhamedow'a göstermiş olduğu ilgi ve güvenden dolayı teşekkür ederek, projenin Avrupa standartlarında ve en kısa süre içerisinde tamamlanacağı konusunda güvence verdi.

Hatlar yenilenecek
İhaleye ilişkin Berdimuhamedow'a sunum yapan Tanık, "Toplam 59.2 kilometre şehir içi yolu, 18 köprülü kavşak, 54 alt üst yaya geçitleri ile toplam 240 kilometre altyapı projesi yapılacak. 60 kilometre galeri boşluğu ve toplam 180 kilometre yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu boru hatları yenilenecek. Proje, 2016 yılı aralık ayına kadar tamamlanacak" bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmenistan'da 1 milyar $'lık ihale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN