Mahkumlar Moliere'e güldü

Giriş Tarihi: 19.11.2013

Mamak Kent Tiyatrosu, Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda ünlü tiyatro yazarı Moliere'in Hastalık Hastası adlı oyununu sahneledi. Oyun çok beğenildi

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, tutuklu ve hükümlüler için "perde" dedi. Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda sahnelenen Moliere'in "Hastalık Hastası" adlı oyununu kahkahalarla izleyen 250 mahkum, daha sonra oyuncuları ayakta alkışladı. Hükümlüler gülme krizine girdi.

KEYİFLE AYRILDILAR
Oyunun yönetmeni Mamak Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak, mahkumların oyun bittikten sonra salondan keyifle ayrılmalarının kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. Mamak Kent Tiyatrosu'nun sahnelediği oyunla, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü ve tutukluların eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında 250 mahkum eğlendi. Amaçlarının cezaevindeki mahkumların sosyalleşmesini sağlamak olduğunu belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak Belediyesi olarak sanatı toplumun her kesimiyle buluşturuyoruz" dedi. Akgül, tiyatro ekibinin, gelen talepler doğrultusunda cezaevi ve huzurevi gibi pek çok yerde sahne aldıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkumlar Moliere'e güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN