Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patent işleri artık daha kolay olacak

Giriş Tarihi: 19.11.2013

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile Türk Patent Enstitüsü işbirliği protokolü imzaladı. Okulda patent birimi kurulacak

Öğretim üyeleri ve üniversite öğrencilerine büyük kolaylık. Türk Hava Kurumu ile Türk Patent Enstitüsü arasında imzalanan protokolle üniversite içinde 'Türk Patent Enstitüsü Birimi' oluşturulması kararlaştırıldı.

"ANLAMLI BULDUK"
Akademik personel olmak üzere öğrencilerin yaptığı bilimsel araştırmalara yönelik patent işlemleri bu birim tarafından alınacak. Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, patent marka ve tasarım konusuna önem verilmesine dikkat çekerek, "Genç bir üniversitemizin havacılık ve farklı alanlarla ilgili olarak bizimle işbirliği yapmak istemesini çok anlamlı buluyorum" dedi. Asan, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'a işbirliği için teşekkür etti.

ÖNEM KAZANDI
THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, "Patentin ve telif haklarının ön plana çıkması bir ülkenin kat ettiği yolu göstermenin en önemli yolu. Bundan 20 yıl önce patentin ne olduğu tam olarak bilinmiyordu. Bugün geldiğimiz noktada patentin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Ar-Ge'ye yapılan yatırımlar patentin önem kazanmasında etkili oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patent işleri artık daha kolay olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN