Yenimahalle'nin minikleri 'de

Giriş Tarihi: 20.11.2013 12:55

Miniklerin ilk heyecanı.

Yenimahalle Belediyesi ve Üniversite öğrencilerinden oluşan Ankara Gönüllü Takımı ile birlikte dört yıldır yürüttüğü 'Abla-Ağabey Projesi' kapsamında eğitim gören öğrenciler 'i ziyaret etti. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına evlerinde ders veren abla ve ağabeyleri ile Anıtkabir'i ilk kez gezen miniklerin heyecanları dikkatten kaçmadı. Meraklı gözlerle Anıtkabir'i gezen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirdiler.

ANITKABİR'İ İLK KEZ GÖRDÜLER
Ankara Gönüllü Takımı'ndan 40 abla ve ağabey, Yakacık bölgesinden 38, Şentepe Pamuklar Bölgesi'nden 23 çocuğa rehberlik etti. Cumhuriyet ve Hürriyet Kuleleri ile geziye başlayan minikler, Atatürk, yol arkadaşları ve Anıtkabir hakkında bilgi edindiler. Atatürk'ün eşyalarını, arabalarını, kıyafetlerini, silahlarını ve fotoğraflarını dikkatle inceleyen minikler, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ile Çanakkale Savaşı Panoramasını da heyecanla gezdi.

Ankara Gönüllü Takımı 'Üniversite Ev Projesi' Yenimahalle Ekip Sorumlusu Onur Özcan, Yenimahalle Belediyesi'ne çocuklara gösterdikleri ilgi, hizmet ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Özcan, 'bu proje kapsamında sadece minik kardeşlerimiz ile eğitim vermekle kalmıyoruz aynı zamanda turistik ve kültürel geziler düzenleyerek onların ülkelerini tanımalarını ve sosyalleşmelerine de katkıda bulunmayı amaçlıyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'nin minikleri Anıtkabir'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN