Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sincan'da fidanlar toprakla buluştu

Giriş Tarihi: 22.11.2013 17:02

Türkiye'yi ağaçlandırma projesine bir destekte Sincan'dan geldi. 'Daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Sincan' solganıyla ağaç dikim şenliği düzenleyen Sincan Kaymakamlığı ve Sincan Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu.

Çok sayıda öğrencinin de katılımıyla gerçekleşen törende fidanlara isimler veren öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmadı.Ağaç dikim şenliğine Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve öğrenciler katıldı.

İNSANIN VAR OLMA GAYESİ BİR ESER BIRAKMAKTIR
Sincan Kaymakamı Salim Demir şenlikte yaptığı konuşmada, 'Gerçekleştirdiğimiz bu güzel etkinliğin ülkemizin her yerinde yapılmasını arzu ediyorum. Biz burada yaptığımız ağaç dikim şenliğine özellikle gençlerimizi getirdik ve bizzat kendi elleri ile ağaç dikerek bir de isim vermelerini istedik. Yıllar sonra bu ağaçların büyüyüp geliştiğini gören bu gençler daha mutlu, daha huzurlu ve hayata bağlı birer birey olacaklardır. Temel olarak burada yaptığımız ağaç dikim şenliğinde, insanın var olma gayesinin bir eser bırakmak olduğunu anlatmak istedik' diye konuştu.

DİKİLİ BİR AĞACIMIZ VAR DİYEBİLMEK ÖNEMLİ
Ağaçlandırma şenliğine katılan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ise 'Bizim kültürümüzde yeşilin ve ağacın ne denli önemli olduğunu hatırlatmaya gerek yok. Doğanın dengesinin bozulması ile gelecek nesli bekleyen türlü tehlikeleri bugünden önlemek ve onlara havası temiz, oksijeni bol bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Burada da dikili bir ağacımız daha var diyebilmek bunu bilmek gerçekten çok önemli. İleride bugünün gençleri bu ağacın gölgesinde oturup rahat bir nefes alınabilecek. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Hükümetimize yeşile gösterdiği hassasiyet ve örnek oluşturan ağaçlandırma çalışmalarından dolayı şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Yeşili koruyalım, dünyamızı yaşanabilir hale getirelim.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan'da fidanlar toprakla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN