Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yedek parçada en ekonomik adres

Giriş Tarihi: 23.11.2013

Trafikte 1 milyon 367 bin aracın bulunduğu Ankara'da oto sanayi sektörü hızla büyüyor. Başkentliler ise yedek parçada ekonomik çözüm arıyor

Sayıları gün geçtikçe artan Başkent'teki 1 milyon 367 bin araç, oto sanayi sektörünü de hareketlendirmeye devam ediyor. Ostim Yıldız Sanayi Sitesi'nde yer alan binlerce hurda otomobilden çıkan ikinci el oto parçaları, araçların sorunlarına ekonomik çözümler üretiyor. Özellikle ithal araçların yedek parça fiyatlarını pahalı bulan Ankaralılar, aradıkları parçaları buradan yarı fiyatına satın alabiliyor.

YÜZDE 50 DAHA UCUZ

Geçirdikleri ağır kazalar sonrasında hurdaya çıkarılan binlerce araç, Ostim'de yer alan Yıldız Sanayi Sitesi'nde toplanıyor. Araçların sağlam kalan yedek parçaları, Ankaralılar'ın ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üretiyor. Yedek parçaların fiyatlarını yüksek bulan otomobil sahipleri, soluğu Yıldız Sanayi Sitesi'nde alıyor. Serviste yer alan yedek parça fiyatlarına göre yüzde 50 daha uygun ücretlendirilen ikinci el parçalar, Başkentli sürücülerden yoğun ilgi görüyor.

"AVRUPALILAR'A İLGİ YOĞUN"
Uzun yıllardır Yıldız Sanayi Sitesi'nde bulunan Güven Alfa Romeo'da hizmet veren Orhan Cengiz, Başkentliler'in otomobil servislerinde verilen fiyatları genel olarak yüksek bulduğunu vurgulayarak, "Araçlarının ihtiyaçlarını bütçelerine uygun şekilde gidermek isteyen binlerce Ankaralı, buraya gelerek istediği parçaları çok daha uygun fiyata bulabiliyor. Özellikle Avrupa yapımı otomobillerin parçaları pahalı olduğundan, bu araçların yedek parçalarına daha fazla talep geliyor" dedi.

'SERVİSE YILLARCA UĞRAMIYORLAR'
Yıldız Sanayi Sitesi'nde her marka ve model araca uygun parçanın kolaylıkla bulunabileceğini dile getiren Orhan Cengiz, "30 yıldır hizmet veriyoruz. Her gün on binlerce araç sahibi geliyor, otomobiline yedek parça buluyor. Birçok kişi aracını serviste yaptırabilecek maddi gücü olmadığından, çıkma parçaya geçici çözüm gibi baksa bile parça takıldıktan sonra yıllarca servise uğramak zorunda kalmıyor" diye konuştu.

'YÜZLERCE PARÇA ÇIKARTIYORUZ'
Atölyelerde söküm işlemlerinin, parçaların ekonomik değerine göre yapıldığını belirten Orhan Cengiz, şunları söyledi: "Kaza yapan ve hurdaya çıkan otomobillerden yüzlerce parça söküp çıkartıyoruz. Bunların arasında işe yaramayan parçalar da var. Onları ayırıp hurdaya gönderiyoruz ve böylece kullanılamaz duruma gelmiş bir aracı, en ufak parçasına kadar ekonomiye yeniden kazandırmış oluyoruz. Sattığımız yedek parçaların ise daima arkasında duruyor ve müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedek parçada en ekonomik adres
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN