Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk adaylar belli oldu

Başbakan Erdoğan, Ankara, Konya, Eskişehir, Kırşehir, Afyon ve Kayseri'nin de içinde bulunduğu 5 il ile 5 büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün TBMM'deki Grup Toplantısı'nda partisinin 5 il, 5 büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı. Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Afyon ve Kırşehir belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıda Erdoğan, "Her zamankinden çok daha ince bir aday belirleme yöntemi takip ediyoruz. Bizim bu çalışmamızı hiçbir siyasi partinin yapmış olacağına inanmıyorum" dedi.

4 AY ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ
30 Mart'ta yapılacak mahalli seçimlere yönelik aday belirleme çalışmalarının belli bir aşamaya geldiğini anlatan Başbakan, "Adaylarımızı kamuoyuna artık duyuruyoruz. Önümüzde 4 ay gibi süreç var. En güzel şekilde değerlendirilmesi lazım" dedi. Başbakan Erdoğan, adayları belirlerken gece yarılarına kadar çalıştıklarını söyledi.

MUKAYESELİ İNCELENİYOR

Erdoğan, "11 kişilik üst kurul ile birlikte bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her açıdan iç muhasebemizi yapıyoruz. Temayül yoklamalarını perdeye alıyoruz. Orada bunları değerlendiriyoruz. Birçok yerde yaptığımız kamuoyu araştırmalarını tekrar perdeye alıyoruz. Mukayeseli olarak inceledikten sonra tekrar bakıyoruz. Gereken il varsa çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

SÜRPRİZ YOK

Grup salonunda belediye başkan adaylarının yaptığı hizmetleri katılımcılara izlettiren Başbakan Erdoğan, Ankara'da sürpriz yapmayarak mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i, tekrar aday gösterdi. Ankaralılar'ın Ankara'da hiç bir zaman ne yerel ne ne genelde iktidarı AK Parti'den başkasına vermediğini belirten Erdoğan, Sincan metrosunun yıl sonuna yetiştirileceğinin müjdesini verdi.

AKYÜREK VE ÖZHASEKİ İLE YOLA DEVAM
Başbakan Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i açıkladı. Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin ilk açık hava mitingini yaptığı yer olarak açıkladığı Kayseri'nin belediye başkan adayını mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki olarak açıkladı.

ESKİŞEHİR'DE HARUN KARACAN
Başbakan'ın Eskişehir Belediye Başkan Adayı'nın Harun Karacan olduğunun açıklanmasının ardından Karacan ve il milletvekilleri kürsüye çıktı. AK Parti'nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olurken Kırşehir Belediye Başkan Adayı da mevcut Başkan Yaşar Bahçeci oldu. Erdoğan bütün adayları kürsüye davet ederek tebrik etti ve başarı diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk adaylar belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN