Cimnastikte büyük başarı

ODTÜ Spor Kulübü, Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'ndaki başarısıyla dikkat çekti

Giriş Tarihi: 28.11.2013
ODTÜ Spor Kulübü, Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'ndan 4 madalyayla döndü. Antalya'da yapılan şampiyona'da, gruplarda ve bireyselde ikişer olmak üzere 4 madalya kazanan kulüp, 'Küçükler Serbest'te altın, 'Minikler Serbest'te gümüş madalya elde etti. "Bireysel Yıldızlar"da Selen Bektaş'ın ip, top, labut ve kurdelede şampiyon olduğu organizasyonda, Öykü Danışık aynı aletlerde bronz madalyanın sahibi oldu.

HEDEFLERİMİZİ TUTTURDUK
Kulübün
antrenörlüğünü yapan Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Figen Altay, Türkiye Şampiyonası'nın sezonun son yarışması olduğunu belirterek, "Türkiye Şampiyonası'na branşında çok iyi olanlar çağrılıyor. Bu yüzden katılmak bile önemli. Şampiyonada bu yıl birbirine çok denk sporcular yarıştı. Genel anlamda hedeflerimizi tutturduk ama küçüklerde daha iyi sonuçlar alabilirdik" dedi.

ÖZVERİ İSTEYEN BİR SPOR
Cimnastiğin özveri gerektiren bir branş olduğunu dile getiren Figen Altay, "Çocukları 3, 4 ve 5 yaşından itibaren alıyoruz. Önce temel hareket becerileri veriyoruz. Esneklik çalışmaları oluyor. Çabuk öğrenenleri üst gruba geçiriyoruz. Üst grup tamamen ritmik çalışıyor. Temel sıçramalar, dengeler, alet kullanımı öğreniyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cimnastikte büyük başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN