Yenimahalle'de öğrencilere ağız ve diş taraması

Ankara Yenimahalle Belediyesi ilçe genelindeki bazı ortaokullarda ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 28.11.2013 11:53
Taramalarda yaklaşık bin öğrenci kontrolden geçirilirken çocuklara diş fırçası, diş macunu ve diş fırçalama takip formları bulunan paketler dağıtıldı.

Yenimahalle Belediyesi'nde görevli diş hekimleri ve uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen taramalarda önce öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Çocuklara renkli bir slayt eşliğinde bilgiler aktaran Diş Hekimi Eylem Avşar, öğrencilerin bu konudaki sorularını da cevapladı. Sunumun ardından çocuklara sağlıklı dişlerin önemini anlatan 'Doktor Tavşan ve Diş Krallığı' adlı çizgi film izletildi. Çizgi filmi büyük bir dikkat ve zevkle izleyen çocuklar ardından Diş Hekimi Avşar tarafından kontrolden geçirildi. Öğrencilere dişlerini dikkatli fırçalamalarını tavsiye eden Avşar, taramaların sonuçlarını bir bilgi formu aracılığı ile velilere de gönderdi.

'ÇOCUKLAR UMUDUMUZDUR'
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunana Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, gençlerin eğitimlerine, sosyal ve kültürel gelişimlerine her zaman büyük önem verdiklerini ifade etti. Yaşar, 'Ülkemizin umudu gençlerimizin iyi eğitimli, sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri amacıyla belediye olarak büyük çaba gösteriyoruz. Öğrencilerin sağlıklı ve konforlu ortamlarda eğitim görmeleri için okullarımızda bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. Bunun yanı sıra gerçekleştirdiğimiz bazı etkinliklerle de onların sağlığının takipçisi oluyoruz. Bugün bu etkinliği gerçekleştirerek onların sağlıklı nesiller olarak yarınlara ulaşmasına katkı sunmayı hedefledik.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle'de öğrencilere ağız ve diş taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN