Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKM'de Malatya Günleri başladı

Atatürk Kültür Merkezi, Malatya Günleri'ne ev sahipliği yapıyor. İlin yöresel ürünlerinin de sergilendiği gün, büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Kayısı diyarı Malatya'ya özgü birçok değer Atatürk Kültür Merkezi'nde görücüye çıktı. Malatya Günleri, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İstanbul Milletvekili Gürdal Akşit ve birçok siyasetçinin katılımıyla açıldı. Turkuvaz Grubu'nun standının yer aldığı etkinlik, 1 Aralık'a kadar sürecek.

YÖRESEL TATLAR

Malatya'yı merak eden Başkentliler, AKM alanına gelerek burada kente özgü tarihi ve kültürel değerleri, yöresel yemekleri yakından görme şansı elde edecek. Etkinlik alanında kurulan stantlarda ilçe belediyelerinin kurulduğu stantlarda il yakından tanınacak. Kayısı, peynir gibi Malatya'ya özgü tatlar da Ankaralılar'ın ya da Başkent'te yaşayanların beğenisine sunuluyor.

"ÇOK SİYASETÇİ YETİŞTİ"
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Milli Mücadelemizin önde gelen şahsiyetlerinden 2. Cumhurbaşkanımız merhum İnönü, Malatyalıdır. 90 yıllık Cumhuriyet hayatımızda bende de çok hakkı olan merhum Turgut Özal, Malatyalıdır. Bugüne kadar Türk siyaset tarihine damga vurmuş birçok kişi Malatyalıdır" diye konuştu.

'İNSANI MERTTİR'
Aile
ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin kendisinin Malatya'nın gelini olduğunu belirterek, "Malatya'yı tanıtırken 'insanı mert' derler. 24 yıldır mert bir insanın eşiyim. Bundan büyük gurur duyuyorum" diye konuştu. Açılışın ardından bakanlar, Malatya'ya özgü ürünlerin sergilendiği stantları gezerek, farklı lezzetleri tattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKM'de Malatya Günleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN